Akwaria Jakuba Rękasa

Blog akwarystyczny

×

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /home/jrekas/domains/akwa-jr.pl/public_html/includes/menu.inc).
2016-06-07 22:40

Restarty zbiorników

podłoże do krewetkarium, platinium soil, shrimp platinium soil, krewetki

Długo wstrzymywałem się z restartami w moich zbiornikach, aż w końcu w ubiegły weekend miały one miejsce. W prawdzie były wymuszone przez przeprowadzkę, ale najważniejsze, że się odbyły.

Zrestartowałem docelowy zbiornik pod krewetki z Sulawesi - 27l (Tylomelanie siedzą tymczasowo w innym zbiorniku), zbiornik z Tigerami - 27l oraz z krewetkami Crystal Black - 21l. Początkowo planowałem uruchomić wszystkie trzy na podłożu Benibachi, lecz ostateczny wybór padł na nowe podłoże Platinium Soil. Podłoże to od niedawna coraz częściej pojawia się w zbiornikach internautów, sam również postanowiłem spróbować. Przy Benibachi stosowałem zalecaną grubość warstwy przez producenta - koło 5 cm. Teraz przy Platinium Soil ograniczyłem tę ilość do 1 cm - z czystej ciekawości, chciałem spróbować innych metod hodowli.

Akwaria będą dojrzewać przez miesiąc (jak każde moje akwarium). Po tym czasie planuję do jednej z kostek przenosić ładniejsze sztuki krewetek Crystal Red i Crystal Black. Druga kostka startuje pod krewetki Super Crystal Red - od dłuższego czasu bardzo mi się podobają, czekałem tylko na okazję by móc postawić dla nich zbiornik. Do najmniejszego akwarium trafią moje Tigery. Obecnie siedzą razem z Crystalami także kto wie, może wyjdzie jakieś ciekawe potomstwo.

Za filtrację w zbiornikach będą odpowiedzialne AquaEl Versamax Fzn-2 (27l), oraz dwie chińskie kaskady o przepływie 700l/h (27l i 21l). Oświetlenie stanowi jedna świetlówka 30W Sylvania Aquastar

Dzisiejszy dzień skończył się na wsypaniu podłoża. Akwaria niestety stoją jeszcze bez wody - na dniach zainstaluję na nowo filtr ro i od razu zalewam.